США евакуювали дипломатів з Іраку через "неминучу" загрозу з боку Ірану

США евакуювали дипломатів з Іраку через "неминучу" загрозу з боку Ірану — фото

US Embassy Baghdad

US Embassy Baghdad


США евакуювали більшу частину співробітників дипмісії в Іраку через "неминучу" загрозу, пов’язану з Іраном.

Про це повідомляє AFP з посиланням на офіційних представників.

Раніше в Держдепартаменті США оголосили про відкликання персоналу посольства США в Багдаді і консульства в Ербілі, чия діяльність не пов’язана з оперативними завданнями. У зв’язку з цим візові послуги тимчасово припинені.

Невідомо, скільки американських держслужбовців відкликали. У сповіщенні Держдепу не було вказано конкретну загрозу, через яку було прийнято це рішення.

Одночасно Німеччина і Нідерланди прийняли рішення про припинення військових місій в Іраку в зв’язку з напруженою ситуацією на Близькому Сході.

Ситуація на Близькому Сході загострилася після виходу США з угоди щодо ядерної програми Ірану і введення жорстких санкцій проти іранського режиму.

Для захисту своїх інтересів і інтересів союзників в регіоні США відправили ударну групу на чолі з авіаносцем USS Abraham Lincoln, тактичну групу бомбардувальників, десантно-вертолітний корабель Arlington і зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Командувач Корпусу вартових Ісламської революції пригрозив США "ударом в голову" у відповідь на будь-які силові дії проти Ірану.

За даними джерел в американській розвідці, Іран планує атакувати війська США в Іраку і в інших країнах Близького Сходу.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/ssha-evakuyuvali-diplomativ-z-iraku-cherez-neminuchu-zagrozu-z-boku-iranu-50021710.html”