Кулеметниця Ельзара. Вона покинула високооплачувану роботу, аби нарівні з чоловіками захищати Україну

Фото Анни Лазуренко

163 призовники присягнули на вірність Україні у військовій частині 3008. Серед них — лише одна дівчина. Це 20-річна Ельзара Ібрагімова, яка підписала контракт на три роки й служитиме кулеметницею.

Вона впевнена, що однострій жінці пасує краще, аніж вечірня сукня. Підтримати Ельзару прийшли батьки, майбутня свекруха та наречений. Останній не приховує свого хвилювання і весь час обіймає кохану.

“Я — кримська татарка, але за рік до анексії Криму переїхала на Вінниччину до бабусі. Працювала у ресторанному бізнесі менеджеркою, мала гарну зарплату, але було відчуття, що я не на своєму місці, — розповідає нам Ельзара Ібрагімова. — Вирішила стати військовою. Коханий підтримав, хоч він в армії не був і займається підприємництвом. А ось мама мого коханого чоловіка вже 25 років служить у Збройних силах України і є для мене прикладом мужності та сили. Це вона мене “заразила”.

Дівчина обрала для служби Національну гвардію.

“Я не хотіла відсиджуватись у штабі чи служити зв’язківцем, а хотіла служити нарівні з чоловіками. Ми віджимались, бігали в амуніції по 20 кілометрів, стріляли з пістолета та автомата на полігоні, без води, їжі, під палючим сонцем та зливами. Я зціпила зуби, мотивувала себе тим, що сильна, і все вдалося, — каже Ельзара. — Вже тепер розумію, що життя хочу присвятити військовій справі. Планую закінчити академію, дослужитись до лейтенантки. Хтозна, може, й генералкою буду, а ви знову візьмете в мене інтерв’ю!” (сміється).

читайте також: "У такі моменти почуваєшся повією". Лідер Rock-H — про корпоративи, відмову від алкоголю і циліндри

За словами прес-секретарки військової частини 3008 Анни Лазуренко, із запровадженням гендерної рівності у Нацгвардії жінки можуть служити на тих посадах, що й чоловіки, від стрільців до гранатометників. Щоправда, для них строкова служба не передбачена, тільки за контрактом. “Нині у нашій частині служать приблизно 70 жінок, і всі вони чудово справляються зі своїми обов’язками”, — підкреслює прес-секретарка.

Вікторія ТРУДЬКО

Читайте також текст про вибори і рагулізм


Джерело статті: “https://expres.online/news/kulemetnitsya-elzara-vona-pokinula-visokooplachuvanu-robotu-abi-narivni-z-cholovikami-zakhishchati-ukrainu”